Usługi

Freistellungsbescheiniugung

Szanowni Panstwo, nasza oferta skierowana jest do firm Niemieckich zainteresowanych nawiązaniem kontaktow z polskimi firmami chcacych rozpoczac dzialalnosc na terytorium Niemiec. Swoją ofertę dedykujemy wszystkim Przedsiębiorcom, dla których ważne jest stałe podnoszenie konkurencyjności w środowisku biznesowym. Niezależnie od tego czy prowadzisz rodzinną firmę, czy też jesteś szefem dużej korporacji, nieustannie szukasz możliwości oszczędności przy zachowaniu pełnej elastyczności, dzięki której możesz szybko i sprawnie reagować na bieżące potrzeby Klientów


Nasza usluga zawiera zarowno wyszukiwanie firm na rynku polskim jak rowniez organizowanie wszystkich niezbednych formalnosci dla ww firm celem podjecia prac w Niemczech.
Oferujemy usluge rejestracji do niemeickiego VAT, wnioskowanie o zwolnienie z 15 % podatku budowlanego, a w przypadku juz potracengo podatku oferujmey pomoc w jego odzyskaniu. prowadzenie ksiegowsci dla firm budowlanych na terenie Niemiec.
Nasze biuro oferuje rowniez pomoc w rejestrowaniu polskich pracownikow do Zollamt, a takze wypelnianie calej dokumentacji potrzebnej do legalnej pracy na terytorium Niemiec.
Pomagamy w negocjacjach hadlowych dla firm Niemiec szukajacych podwykonawcow w Polsce jak rowniez dla Polskich firm ktore chca rozpoczac swoja dzialalansc na terytorium Niemiec. Mozemy zaoferowac pomoc w kontaktach z polskimi oraz niemieckimi Urzedami Skarbowymi.

Co to jest Freistellungsbescheinigung?

Freistellungsbescheinigung jest niemieckim zaświadczeniem, wystawianym przez Finanzamt, czyli niemiecki Urząd Skarbowy. Jego celem jest zwolnienie świadczonych usług budowlanych z 15% podatku. Dzięki temu wykonawca może otrzyma nie 85%, ale całą należną kwotę, czyli 100% wynagrodzenia znajdującego się na wystawionej fakturze.

Jak można uzyskać Freistellungsbescheinigung?

Aby uzyskać Freistellungsbescheinigung wykonawca usługi budowlanej powinien złożyć odpowiedni wniosek w jednym z Finanzamt, czyli w niemieckim Urzędzie Skarbowym. Należy pamięta , że aby otrzyma takie zaświadczenie, należy najpierw dokona rejestracji podatkowej. Wniosek o rejestrację podatkową i nadanie Steuernummer można złożyć razem z wnioskiem o wydanie Freistellungsbescheiniugung.

Ile trwa uzyskanie Freistellungsbescheinigung?

Uzyskanie trwa obecnie około 3 miesiące. Wydawane jest ono na różny okres (najczęściej na pół roku bądź rok). Zwolnienie może otrzyma osoba, która nie posiada siedziby na terytorium Niemiec, a także wykaże przed niemieckim Urzędem Skarbowym, że poprawnie wypełnił obowiązki podatkowe na terytorium Niemiec.